Procedura:
Moduł bez awaryjnych (z R80-100GS/R) wygląda tak :

Moduł przerywacza (z K100) ze światłami awaryjnymi wygląda tak : 
Na pierwszu rzut oka widać dodatkowe "funkcje" na pinach. (w zasadzie oba moduły mają taką samą ilość pinów, jednak nie wszystkie są wykorzystane). W każdym razie widać, że moduł z K70-100-1100 ze światłami awaryjnymi posiada dodatkowe wyjścia : C - podświetlenie włącznika awaryjnych (w rytm pracy awaryjnych) W - właczanie awaryjnych przez załaczenie masy i (1 na schemacie) - sterowanie z zespołu liczników w K75-100-1100 automatycznie wyłaczające kierunkowskaz, zostawiamy niepodłaczone w R80-100GS/R 30 - dodatkowe zasilanie +12V

Wypinamy z kostki stary moduł przerywacza. Instalujemy dodatkowe 3 piny na pozycji 30, W i C. Tutaj mała uwaga - można zaoszczędzić nieco kosztów i zastosować inny zwykły przełacznik dwupozycyjny (bez podświetlenia) zamiast oryginalnego BMW, wówczas instalujemy 2 piny 30 i W. Na pin 30 podajemy zasilanie + 12V (przewód czerwono-biały na schemacie) bezpośrednio z bezpiecznika (chodzi o to by to napięcie nie było wyłączane stacyjką). Pin W podłączamy do oryginalnego przełacznika BMW pod pozyjcję nr 2 (przewód żółto-fioletowy na schemacie). Pin C podłaczamy do oryginalnego przełacznika BMW pod pozycję nr 3 (przewód biało-niebieski na schemacie). W przełaczniku pozycję nr 1 podłaczamy do masy. Pin i (1) w module przerywacza zostawiamy niepodłaczony. Skąd wziąć piny do wpięcia w kostkę ? można kupić w sklepach elektrotechnicznych - identyczne stosowane są w kostach do radioodbiorników samochodowych.
Teraz cieszymy się ze świateł awaryjnych. Dzięki zasilaniu 12V na pinie 30 działają one także po wyłączeniu stacyjki, np. kiedy musimy oddalić się od motocykla (np. idąc za potrzebą w las ;-)
|