BOXER-MOTOR
spacer
header
Start arrow Aktualności arrow ze świata arrow Brytyjska plaża pełna beczek wina i motocykli

Brytyjska plaża pełna beczek wina i motocykli PDF Drukuj E-mail
Napisał Wojciech Olejnik   
22.01.2007

Motocykl BMW na lawecie mieszkańca pobliskiego miasteczka. Policja nie interweniuje. Mieszkańcy zostali za to ostrzeżeni, że wyrzucony ładunek może być skażony.
Motocykl BMW na lawecie mieszkańca pobliskiego miasteczka. Policja nie interweniuje. Mieszkańcy zostali za to ostrzeżeni, że wyrzucony ładunek może być skażony.
Ratownicy i służba ochrony wybrzeża prowadzą zakrojoną na szeroką skalę operację w zatoce Lyme u wybrzeży Devonu (południowo-zachodnia Anglia), gdzie z uszkodzonego w czwartek statku MSC Napoli wycieka ropa. W cieniu tej akcji dziesiątki osób przeczesuje pobliskie plaże, na które morze wyrzuciło kontenery z motocyklami (BMW dop. WO) i beczkami pełnymi wina.

 

Statek, który ma pęknięcia burty po obu stronach przewozi 2,4 tys. kontenerów, w tym niektóre z trującymi substancjami chemicznymi. Ok. 200 z nich poluzowało się i pewna ich liczba, w tym trzy z niebezpiecznymi chemikaliami, spadło do wody. Na plaży Branscombe znaleziono ok. 20 kontenerów i ostrzeżono ludzi przed zbliżaniem się do nich. Inne zatonęły, lub zostały zniesione na pełne morze.

Wiele osób zignorowało te ostrzeżenia, ponieważ niektóre z kontenerów zawierały niezwykle kuszący ładunek: beczki z winem oraz motocykle. W celu ochrony ładunku policja musiała ściągnąć posiłki z pobliskiego Exeteru. Nie powstrzymało to jednak okolicznych mieszkańców, którzy z pochodniami przeczesywali w nocy plaże i okradali kontenery.

Steve Speariett z lokalnego posterunku policji powiedział, że dzisiaj na plaży było kilkaset osób, które zbierały przedmioty pochodzące z uszkodzonego statku. - Podobnie było ostatniej nocy, kiedy z plaży wywieziono 15 motocykli BMW - dodał Speariett. Agencja Reutera ocenia, że wartość takiego motocykla to prawie 15 tys. funtów.

Policja ostrzega, że przywłaszczenie ładunku wyrzuconego przez morze z uszkodzonych jednostek jest wykroczeniem (na podstawie Merchant Shipping Act 1995). Mieszkańcom okolicznych terenów wręczane są ulotki, w których informuje się o obowiązku zgłaszania znalezionych przedmiotów i oddania ich w ręce władz.

Źródło :
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3866919.html

Ostatnia aktualizacja ( 22.01.2007 )
< Poprzedni   Następny >
Copyright 2000 - 2005 Miro International Pty Ltd. All rights reserved.
Mambo is Free Software released under the GNU/GPL License.
Turystyka motocyklowa